Elektrostatik Filtre Fiyatları

Elektrostatik Filtre Fiyatları

İlk olarak, elektrostatik filtre fiyatları belirlerken dikkat edilmesi gereken birçok parametre vardır. Bu yazıyı okuduğunuza göre sizin de muhakkak elektrostatik duman filtresine ihtiyacınız var demektir. Filtre sistemini almadan önce araştırdığınız için şüphesiz bilinçli bir tüketici olduğunuzu belirtmeden geçmeyelim.

Devamında, elektrostatik filtre fiyatları başta belirttiğimiz gibi birçok etkene göre değişmektedir. İhtiyacınız olan sisteme en uygun fiyatla sahip olmak için yazıyı okumanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Neticede, fiyatı etkileyen hususları başlıklar halinde inceleyecek olursak;

Sektör Karmaşası!

Elektrostatik filtre satıcılarının web sitelerini veya broşürlerini incelediğinizde gözünüze çarpmıştır. Lokanta, restoran, kebapçı, fast food, büfe, kasap vs diye uzayıp giden geniş bir sektör belirtilir. Örneğin endüstriyel üretim tesisleri, tekstil fabrikaları, cnc lazer kesim tezgahı, metal işleri, dökümhaneler gibi. Neticede her sektöre uygun bir elektrostatik filtre sistemi vardır. Ancak her cihaz birbirinden farklı kombinasyona sahip olmak zorundadır. Bir başka ifadeyle , bu şehiriçi ulaşım ihtiyacım var diyen birisine kamyon önermekle aynıdır diyebiliriz. Sonuçta hepsi kara taşıtı olarak sınıflandırılıyor. 

Hangi Sektör?

Elektrostatik filtre fiyatları belirlerken bilhassa en önemli kriter budur diyebiliriz. Bize göre elektrostatik filtre ihtiyacı olan başlıca 2 ana sektör bulunmaktadır. İlk olarak, ızgara benzeri pişirme yapan gıda işletmeleri. İkinci olarak ise üretim esnasında duman, koku, yağ emisyonu olan endüstriyel tesislerdir. En sonunda sektörleri birbirinden ayırdığımıza göre, size uygun olan başlığı okumanızı tavsiye ederiz.

Gıda İşletmeleri İçin Elektrostatik Filtreler

Elektrostatik filtreler, gıda işletmelerindeki ortaya çıkan duman, koku ve yağı filtre etmeye yarar. Böylelikle dış ortama aktarılan filtrelenmiş hava çevreye rahatsızlık vermez. Bu pişirme aşaması ızgara, mangal, fritöz ile kızartma, kebap ocağı, kokoreç tezgahı veya döner makinesi gibi birbirinden çok farklı yöntemler içerebilir. Aynı zamanda pişirme kömürlü, gazlı veya elektrikli üniteler vasıtası ile gerçekleştirilebilir. Burada önemli olan pişirme metodundan ziyade ortaya çıkan atık miktarı ve tipidir. Bununla birlikte filtre seçiminde büyük rol alan parametrelerin belirlenip bu doğrultuda seçim yapılması gerekir. Seçim konusunda yardım gerekiyorsa elektrostatik filtre üreticisi olan Havmak.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Veya hangi filtre sistemine ihtiyacınız olduğunu biliyorsanız elektrostatik filtre fiyatları için dumanfiltresi.com online satış sitesini ziyaret edebilirsiniz. Veya sitemizin elektrostatik filtreler bölümüne göz atabilirsiniz.

Endüstriyel tesisler için elektrostatik filtreler

Elektrostatik filtre kullanım alanlarında belirttiğimiz iki sektörden diğeri ise endüstriyel tesislerdir. Endüstriyel tesisler deyince bir çok sektöre hitap eden geniş bir kitle ele alınmaktadır. Kısacası tanımlamak gerekirse duman, koku ve yağ emisyonu olan tüm endüstriyel tesislerde elektrostatik filtre kullanılabilir. Fabrika bacasından çıkan dumanı filtre etmenin en makul ve ekonomik çözümü elektrostatik filtrelerdir. Zira filtre değişimi gerektirmemesi, düşük basınç kaybı ile çalışabilmesi, düşük enerji tüketimi gibi bir çok avantajı sağlar. Endüstriyel tip elektrostatik filtre fiyatları kullanım alanı ve kapasitesine göre değişiklik göstermektedir. Tüm parametreler göz önünde bulundurularak cihaz seçimi yapılması gerekir. Elektrostatik filtre seçimi için yardım gerekiyorsa bizlerle iletişime geçebilir veya elektrostatik filtre imalatçısı olan Havmak.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hangi elektrostatik filtreyi alacağınızı biliyorsanız elektrostatik filtre fiyatları için Duman Filtresi online satış sitesini ziyaret edebilirsiniz. Veya sitemizin elektrostatik filtreler bölümüne göz atabilirsiniz.

Elektrostatik Filtre Kullanım Alanları Tablosu

Gıda İşletmelerinde Elektrostatik Filtreler : Lokantalar – Restoranlar – Büfeler – Kokoreççi – Kebapçı – Çağ Kebapçı – Dönerci – Endüstriyel Mutfak – Fast Food – Kafe – Otel – Yemek Fabrikası – Lokmacı – Ocak başı – Ciğerci

Endüstriyel İşletmelerde Elektrostatik Filtreler : Ram Bacası – Cnc Lazer Dumanı – Cnc Plazma Dumanı – Bor Yağı Dumanı – Kaynak Dumanı – Pişirme Fırınları – Pet Mama Fabrikaları – Döküm Ocakları – Lehimleme İstasyonları – Asit Depoları – Isıtma Fırınları – Pişirme Fırınları – Gübre Fabrika Bacaları – Mdf Üretim Tesisleri – Orman Ürünleri – Laminasyon Alanı – Boyahaneler