Sektörler

otel mutfak havalandırma

Otel Mutfak Havalandırması

Otel mutfaklarında kullanılan ızgara üniteleri pişirme esnasında ortaya yoğun koku ve duman
çıkartır. Otel mutfak havalandırma sistemi bu atık havayı davlumbaz
vasıtası ile toplayarak baca yada kanal sistemi aracılığı ile atmosfere
bırakılır. Atmosfere bırakılan duman ve koku ile kirletilmiş hava çevreye rahatsızlık verir.

Aynı zamanda, bu sistemler işletmeyi yangın tehlikesi ile karşı karşıya bırakır. Çünkü, havalandırma sistemi kanalı boyunca dumanla sıvanan yağ kalıntıları son derece yanıcıdır. Yerel otoritelerin önerisi senede 4 defa kanal temizliği
yapılması yönündedir. Ancak, kanalların tamamen yağdan arındırılması
teoride mümkün olsa da pratikte mümkün değildir. Ne yazık ki ülkemizde her yıl onlarca baca yangını olayı meydana geliyor ve bu olaylarda binlerce kişi maddi ve manevi zarara uğruyor.

Ürettiğimiz elektrostatik filtre sistemleri ile çevreye rahatsızlık veren, şikayet konusu olan olumsuz durumları ortadan kaldırıyoruz. İşletmenizde böyle bir sorunla karşı karşıyaysanız , zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçiebilirsiniz. Bu şekilde davlumbazınıza uygun sistem önerisi isteyebilirsiniz.

Otel mutfak havalandırma konusunda baca izni almakta sıkıntı yaşıyorsanız, bağlantıya tıklayarak bacasız sistem Eco-Purge Ünitelerini inceleyebilirsiniz. Bacasız ızgara sistemlerimiz, metrelerce uzunluğunda kanal veya baca sistemine ihtiyaç duymaz. Izgara yapmak için gereken teçhizatlar tümüyle tek paket halinde sunulur. Böylece dilediğiniz işletmede izin, ruhsat, duman ve koku olmadan otel mutfağınızı kullanabilirsiniz.