AVM Havalandırma, Avm restoran havalandırma, avm lokanta havalandırma, avm baca filtresi

AVM Havalandırma

AVM Havalandırma, Avm restoran havalandırma, avm lokanta havalandırma, avm baca filtresi

AVM Havalandırma

Alışveriş Merkezleri (AVM ’ler), özellikle son yıllarda giderek artan ölçüde yaygınlaşmıştır. Bunun yanı sıra tüketicilerimizin en önemli uğrak yeri haline gelmiştir. Dolayısıyla, bizim konumuzu ilgilendiren iki önemli problem gün yüzüne çıkmıştır. Bunlar ilk olarak, AVM yemek katlarından dışarı atılan duman, yağ ve is ve koku ile ilgili şikâyetler. İkinci olarak ise kış aylarında AVM yemek katlarından atılan ısıtılmış havadır. Bu yüzden işletmeler AVM havalandırma sistemlerine ihtiyaç duymaktadır.

Bacasız Mühendislik olarak, her iki probleme bir an önce çözüm üretme gereği duyarak çalışmalarımıza başladık. AVM restoranlarının egzoz kanallarını birleştirerek tek çıkışa indirdik. Daha sonra elektrostatik ve aktif karbon filtre ile duman, yağ ve kokuyu  havadan arındırdık. Son olarak temiz havayı atmosfere salarak AVM havalandırma ile birinci tip şikâyetleri çözüme kavuşturduk.

Isıtılmış havayı atarken, yine elektrostatik filtre ve aktif karbon filtre kullanarak duman ve yağdan arındırdık. Daha sonra ise havayı IGK (Isı Geri Kazanım) cihazından geçirdik. Böylelikle ısıtılmış hava kaybının %60 oranında geri kazanılmasını sağlayarak  ikinci sorunu da çözmüş olduk.